Szukasz magazynu
na wynajem?

Znajdziemy go dla Ciebie!

Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Savills Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa.
Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w celach marketingowych polegających na otrzymywaniu ofert dotyczących wynajmu powierzchni magazynowych i przemysłowych oraz informacji na temat usług i działalności Savills, za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji, tj. numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej.

Podstawą przetwarzania Twoich danych w tym celu jest zgoda wyrażona przez Ciebie poprzez ich udostępnienie i przesłanie do Savills za pośrednictwem formularza. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, jednakże podanie imienia i nazwiska oraz adresu poczty elektronicznej lub numeru telefonu jest niezbędne, abyśmy mogli kontaktować się z Tobą za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji.

Top
Wyszukiwarka powierzchni magazynowych WarehouseMarket

Podsumowanie I kw. 2018 – raport Market in Minutes

  • Zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej i przemysłowej w Polsce na koniec 1 kw. 2018 r. wyniosły blisko 13,9 mln m kw.
  • Największymi rynkami są: Warszawa (3,7 mln m kw.), Górny Śląsk (2,4 mln m kw.), Polska Centralna (1,9 mln m kw.), Poznań (1,9 mln m kw.), i Wrocław (1,5 mln m kw.).
  • W 1 kw. 2018 r. nowa podaż wyniosła ponad 395 400 m kw, co oznacza spadek o ponad 1/3 porównując rok do roku. Jednak do końca roku deweloperzy planują dostarczyć zdecydowanie więcej nowej powierzchni.
  • Obecnie w budowie pozostaje rekordowe 1,9 mln m kw., z czego jedynie około 1/4 realizowane jest spekulacyjnie.
  • Popyt brutto w 1 kw. 2018 r. sięgnął 1,2 mln m kw., czyli blisko 1/4 więcej niż przed rokiem.
  • Absorpcja netto w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2018 r. wyniosła 458 100 m kw. i była o 11% niższa niż przed rokiem.
  • Stopa pustostanów spadła o 160 p.b. rdr. i wyniosła 4,7%, co było najniższą wartością w historii.
  • Operatorzy logistyczni oraz sieci handlowe, zarówno te tradycyjne, jak i internetowe wygenerowały blisko 70% popytu na powierzchnie magazynowo-przemysłowe.
  • Czynsze bazowe znajdują się w przedziale od 2,60 EUR/m kw./miesiąc do 4,00 EUR/m kw./miesiąc w przypadku modułów BIG BOX. Za niewielkie moduły (SBU) w Warszawie trzeba zapłacić nawet 5,25 EUR/m kw./miesiąc.
  • Czynsze efektywne kształtują się w przedziale od 2,00 EUR/m kw./miesiąc do 3,40 EUR/m kw./miesiąc za moduły BIG BOX oraz do 4,80 EUR/m kw./miesiąc w przypadku SBU.