Szukasz magazynu
na wynajem?

Znajdziemy go dla Ciebie!

Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Savills Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa.
Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w celach marketingowych polegających na otrzymywaniu ofert dotyczących wynajmu powierzchni magazynowych i przemysłowych oraz informacji na temat usług i działalności Savills, za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji, tj. numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej.

Podstawą przetwarzania Twoich danych w tym celu jest zgoda wyrażona przez Ciebie poprzez ich udostępnienie i przesłanie do Savills za pośrednictwem formularza. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, jednakże podanie imienia i nazwiska oraz adresu poczty elektronicznej lub numeru telefonu jest niezbędne, abyśmy mogli kontaktować się z Tobą za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji.

Top
Wyszukiwarka powierzchni magazynowych WarehouseMarket

Podsumowanie III kw. 2018 – raport Market in Minutes

  • Zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej i przemysłowej w Polsce na koniec 3 kwartału 2018 r. wyniosły około 14,9 mln m kw.
  • Największymi rynkami są: Warszawa (3,9 mln m kw.), Górny Śląsk (2,6 mln m kw.), Polska Centralna (2,2 mln m kw.), Poznań (1,9 mln m kw.), i Wrocław (1,6 mln m kw.)
  • W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. nowa podaż wyniosła ponad 1,4 mln m kw. Do końca roku powinna przekroczyć 2,0 mln m kw., utrzymując się na porównywalnym poziomie do 2017 r.
  • Na koniec 3 kw. br. powierzchnia w budowie utrzymała się powyżej 2 mln m kw. Ponad 3/4 tej powierzchni zostało wynajęte.
  • Popyt brutto w w trzech pierwszych kwartałach 2018 r. sięgnął 3,0 mln m kw., czyli 16 % więcej niż przed rokiem.
  • Absorpcja netto w ciągu dziewięciu pierwszych miesięcy 2018 r. wyniosła 1,5 mln m kw., co oznacza stabilizację porównując rok do roku.
  • Stopa pustostanów spadła o 120 p.b. rdr. i wyniosła 4,3%, co było drugą najniższą wartością w historii.
  • Operatorzy logistyczni oraz sieci handlowe, zarówno te tradycyjne, jak i internetowe wygenerowały ponad 60 % popytu na powierzchnie magazynowo -przemysłowe.
  • Czynsze bazowe znajdują się w przedziale od 2,60 EUR/m kw./miesiąc do 4,00 EUR/m kw./miesiąc w przypadku modułów BIG BOX. Za niewielkie moduły (SBU) w Warszawie trzeba zapłacić nawet 5,25 EUR/m kw./miesiąc.
  • Czynsze efektywne kształtują się w przedziale od 2,00 EUR/m kw./miesiąc do 3,40 EUR/m kw./miesiąc za moduły BIG BOX oraz do 4,80 EUR/m kw./miesiąc w przypadku SBU.