Szukasz magazynu
na wynajem?

Znajdziemy go dla Ciebie!

Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Savills Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa.
Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w celach marketingowych polegających na otrzymywaniu ofert dotyczących wynajmu powierzchni magazynowych i przemysłowych oraz informacji na temat usług i działalności Savills, za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji, tj. numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej.

Podstawą przetwarzania Twoich danych w tym celu jest zgoda wyrażona przez Ciebie poprzez ich udostępnienie i przesłanie do Savills za pośrednictwem formularza. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, jednakże podanie imienia i nazwiska oraz adresu poczty elektronicznej lub numeru telefonu jest niezbędne, abyśmy mogli kontaktować się z Tobą za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji.

Top

SAVILLS OTWIERA BIURO W KATOWICACH

Działająca na rynku nieruchomości komercyjnych międzynarodowa firma doradcza Savills otworzyła swoje biuro w Katowicach. Nowy oddział regionalny posłuży do obsługi klientów poszukujących na Śląsku nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych oraz świadczenia usług dla właścicieli nieruchomości.

Zgodnie z najnowszymi trendami związanymi z rozwojem biur typu flex, na potrzeby nowego biura Savills korzystać będzie z przestrzeni oferowanych przez firmę Regus. Katowicki oddział firmy zlokalizowany będzie u operatora elastycznych powierzchni biurowych w budynku B kompleksu Silesia Business Park przy ul. Chorzowskiej 150.

„Strategiczne położenie Katowic oraz coraz lepsza infrastruktura, dzięki której jeszcze w tym roku podróż pociągiem z tego miasta do Krakowa skróci się do zaledwie jednej godziny, czynią z tej lokalizacji jedną z kluczowych i najszybciej rozwijających się na południu Polski. Nowe biuro pozwoli nam być bliżej naszych klientów i jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby. Głęboko wierzę w potencjał Śląska i jego coraz istotniejszą rolę dla polskiej gospodarki. Mam do tego regionu również ogromny sentyment, gdyż sam z niego pochodzę i od lat obserwuje jego rozwój” – mówi Tomasz Buras, CEO Savills w Polsce.

Aktualnie w Katowicach Savills wynajmuje dwie nieruchomości biurowe. Obie należą do funduszu M7 Real Estate i znajdują się w pobliżu Doliny Trzech Stawów. Pierwszy to kompleks Green Park składający się z ośmiu budynków o łącznej powierzchni 25 000 m kw. Drugim jest budynek Atrium o powierzchni 12 800 m kw., mieszczący się przy ul. Granicznej.

Górny Śląsk od zawsze należał również do najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla przemysłu i branży logistycznej. Region ten na koniec czerwca 2020 r. dysponował ponad 3,3 mln m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i przemysłowej. Savills od początku swojej działalności w Polsce jest aktywny na śląskim rynku, w tym od kilku lat posiada na miejscu swojego lokalnego eksperta od sektora magazynowego, który doradza firmom poszukującym nieruchomości na wynajem.

„W samych Katowicach w przygotowaniu znajduje się obecnie ok. 160 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i przemysłowej. Miasto ma potencjał do realizacji zarówno mniejszych magazynów miejskich, jak i kolejnych dużych parków logistycznych na obrzeżach. Dla wielu firm to najbardziej optymalna lokalizacja ze względu na połączenie wysokiej jakości nieruchomości, dostępu do pracowników, bardzo dobrej infrastruktury oraz obecności kontrahentów i poddostawców” – mówi Michał Kulig, starszy konsultant w dziale powierzchni magazynowych i przemysłowych w Savills, będący regionalnym przedstawicielem firmy na Górnym Śląsku.

Savills jest jedną z wiodących międzynarodowych firm doradczych działających na rynku nieruchomości.  Firma została założona w 1855 roku w Wielkiej Brytanii, a w Polsce działa od 2004 roku. Oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych. Polska centrala firmy znajduje się w Warszawie. Oprócz Katowic Savills posiada swoje biura regionalne w Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu.

Osoba kontaktowa

Tomasz Buras

CEO Savills Poland
e-mail: tburas@savills.pl
tel.: +48 600 422 050

Osoba kontaktowa

Michał Kulig

Senior Consultant
e-mail: michal.kulig@savills.pl
tel.: +48 507 841 806