Szukasz magazynu
na wynajem?

Znajdziemy go dla Ciebie!

Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Savills Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa.
Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w celach marketingowych polegających na otrzymywaniu ofert dotyczących wynajmu powierzchni magazynowych i przemysłowych oraz informacji na temat usług i działalności Savills, za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji, tj. numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej.

Podstawą przetwarzania Twoich danych w tym celu jest zgoda wyrażona przez Ciebie poprzez ich udostępnienie i przesłanie do Savills za pośrednictwem formularza. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, jednakże podanie imienia i nazwiska oraz adresu poczty elektronicznej lub numeru telefonu jest niezbędne, abyśmy mogli kontaktować się z Tobą za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji.

Top

Dino rozszerza sieć dystrybucji

Sieć supermarketów spożywczych Dino poinformowała o planach budowy dwóch nowych centrów dystrybucyjnych. Pierwsze ma powstać w Sieroniowicach w województwie opolskim, około 30 km na północny zachód od Gliwic, a drugie w Sierpcu w województwie mazowieckim przy drodze krajowej nr 10 między Bydgoszczą a Warszawą.

Na centra składać się będą mroźnie, chłodnie, magazyny z kontrolowaną temperaturą, magazyny suche i przestrzenie socjalno-biurowe – wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi. Planowana powierzchnia magazynowa każdego z centrów to 45 tys. m kw. Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą około 80 mln zł netto na każde z centrów i mają zostać sfinansowane ze środków własnych spółki oraz z kredytów bankowych. Inwestycja ma na celu dostosowanie obsługi dostaw towarów do rosnącej liczby sklepów i wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci. Spółka liczy, że budowa obu centrów zakończy się w 2021 roku. Podobny obiekt (47 tys. m kw.) spółka otworzyła w pierwszej połowie czerwca w Łobzie w województwie zachodniopomorskim.

Dino to ogólnopolska sieć średniej wielkości supermarketów spożywczych i zarazem jedna z najszybciej rosnących w Polsce. Pierwszy swój sklep otworzyła w 1999 roku, a pierwsze centrum dystrybucji rozpoczęło pracę w 2002 roku. Na koniec 2010 roku sieć składała się z 111 sklepów, a do końca marca 2020 roku liczba ta wzrosła do 1 257 sklepów o łącznej powierzchni przekraczającej 487 tys. m kw. Spółka opiera swoją logistykę na pięciu centrach dystrybucyjnych w Polsce. Pozostałe cztery znajdują się w Krotoszynie, Jastrowiu, Wolborzu i Rzeszotarach.

Potrzebujesz wsparcia w procesie najmu i optymalizacji zaplecza magazynowego? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z profesjonalnego doradztwa dla najemców przy wynajmie powierzchni magazynowych.

Osoba kontaktowa
Kamil Szymański

Kamil Szymański

Head of Industrial Agency
e-mail: kamil.szymanski@savills.pl
tel.: +48 785 504 691