Szukasz magazynu
na wynajem?

Znajdziemy go dla Ciebie!

Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Savills Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa.
Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w celach marketingowych polegających na otrzymywaniu ofert dotyczących wynajmu powierzchni magazynowych i przemysłowych oraz informacji na temat usług i działalności Savills, za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji, tj. numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej.

Podstawą przetwarzania Twoich danych w tym celu jest zgoda wyrażona przez Ciebie poprzez ich udostępnienie i przesłanie do Savills za pośrednictwem formularza. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, jednakże podanie imienia i nazwiska oraz adresu poczty elektronicznej lub numeru telefonu jest niezbędne, abyśmy mogli kontaktować się z Tobą za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji.

Top

Hillwood buduje centrum logistyczne na Górnym Śląsku

Hillwood rozpoczął budowę centrum magazynowego klasy A Hillwood Piekary Śląskie, w okolicach Bytomia. Obiekt o powierzchni 42 500 mkw. ma zostać oddany do użytku w ostatnim kwartale tego roku.

Centrum magazynowe będzie zlokalizowane przy obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (DW911) i w odległości 1,5 km od autostrady A1. Obiekt znajduje się też 12 km od wjazdu na Drogową Trasę Średnicową i 17,5 km od autostrady A4, która biegnie w kierunkach wschód-zachód.

Będzie to hala wysokiego składowania o wysokości 10 m, w której oprócz magazynowania można prowadzić lekką produkcję. Budynek będzie posiadał najwyższy standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. Obiekt ma mieć duży parking, w pobliżu są zlokalizowane przystanki komunikacji publicznej.

Jest to trzecia tegoroczna inwestycja firmy Hillwood w tym regionie. Deweloper rozpoczął także budowę magazynów w Gliwicach i Mysłowicach. Inwestycja gliwicka to budynek o powierzchni 27 800 mkw. w parku, którego docelowa powierzchnia to ponad 81 tys. mkw. Centrum znajduje się w odległości 1,5 km od węzła Gliwice Sośnica, gdzie krzyżują się autostrady A4 i A1.

Hillwood Mysłowice to z kolei centrum logistyczne o powierzchni blisko 24 000 mkw. znajdujące się 2 km od węzła Mysłowice na autostradzie A4 i 5,3 km od węzła Brzęczkowice, gdzie autostrada krzyżuje się z drogą ekspresową S1.

Hillwood mający siedzibę w Stanach Zjednoczonych działa także w Kanadzie i w Europie. W okresie pięciu lat swojej działalności w Polsce firma zbudowała ponad 1 mln mkw. powierzchni przemysłowej i planuje wybudowanie dalszych 2 mln mkw.

 

Osoba kontaktowa
Kamil Szymański

Kamil Szymański

Head of Industrial Agency
e-mail: kamil.szymanski@savills.pl
tel.: +48 785 504 691

Osoba kontaktowa

Michał Kulig

Senior Consultant
e-mail: michal.kulig@savills.pl
tel.: +48 507 841 806