Szukasz magazynu
na wynajem?

Znajdziemy go dla Ciebie!

Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Savills Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa.
Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w celach marketingowych polegających na otrzymywaniu ofert dotyczących wynajmu powierzchni magazynowych i przemysłowych oraz informacji na temat usług i działalności Savills, za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji, tj. numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej.

Podstawą przetwarzania Twoich danych w tym celu jest zgoda wyrażona przez Ciebie poprzez ich udostępnienie i przesłanie do Savills za pośrednictwem formularza. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, jednakże podanie imienia i nazwiska oraz adresu poczty elektronicznej lub numeru telefonu jest niezbędne, abyśmy mogli kontaktować się z Tobą za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji.

Top
Rynek magazynowy w Polsce

Rynek powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce – podsumowanie 1 kw. 2017

Podsumowanie 1. kwartał 2017

Doskonały początek roku

  • Podaż nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce na koniec marca 2017 r. wynosiła ponad 11,53 mln m kw.
  • Największym rynkiem pozostaje Warszawa (Strefa I i II), ale jej udział obniżył się z około 50% w 2007 roku do 28% na koniec 1 kw. 2017. Wśród pozostałych regionów liderami pozostają Górny Śląsk, Poznań, Wrocław i Centralna Polska.
  • Nowa podaż w 1. kwartale wyniosła blisko 590 000 m kw. i była o 26% wyższa niż w tym samym kwartale rok wcześniej. W budowie pozostaje około 1,3 mln m kw., z czego 80% została już wynajęta.
  • Popyt na powierzchnie magazynowe wyniósł ponad 1 mln m kw., co stanowi aż 30% ubiegłorocznego wolumenu transakcji najmu. Wartość z ostatnich 12 miesięcy osiągnęła rekordowy poziom blisko 3,7 mln m kw.
  • Współczynnik pustostanów wyniósł 6,4%. Najwyższy wskaźnik pustostanów odnotowano w Krakowie (13%) i Szczecinie (9%) a najniższy w Polsce Centralnej (2,3%).
  • Tradycyjnie najwyższy poziom czynszów utrzymuje się w warszawskiej Strefie I (4,10 – 5,25 EUR/m kw/miesiąc), a w pozostałych lokalizacjach stawki zawierają się pomiędzy 2,80 a 3,50 EUR/m kw./ miesiąc (do 4,00 EUR/m kw./miesiąc w
    lokalizacjach miejskich).
  • Czynsze efektywne są około 10% niższe od czynszów bazowych.

Kluczowe dane 1KW. 2017