25 listopada 2021
DHL Express zainwestuje w ogniwa
Firma DHL Express obsługująca międzynarodowe ekspresowe przesyłki lotnicze poinformowała o planach instalacji ogniw fotowoltaicznych w swoich centrach dystrybucyjnych w Polsce. Jeszcze w tym roku montaż planowany jest w trzech jednostkach – w Koszalinie, Łodzi i Toruniu. W kolejnych centrach zmiany mają zostać wdrożone w 2022 roku. Ponadto spółka informuje, iż oprócz planu modernizacji istniejących centrów, zamierza także odtąd instalować panele fotowoltaiczne w nowo realizowanych przez siebie obiektach, a także będzie zachęcać właścicieli budynków do transformacji energetycznej.
DHL Express zapowiada, że w przypadku oddziałów w Łodzi i Toruniu, pozyskiwać będzie do 50 proc. energii z odnawialnych źródeł, zaś jednostka w Koszalinie będzie w 100 proc. zasilana energią słoneczną. Zarówno w Łodzi, jak i w Toruniu zostanie zamontowanych 111 modułów fotowoltaicznych firmy RISEN o mocy 49,95 kWh, co równa się energii niezbędnej do zasilenia około 10 domów jednorodzinnych.
Inwestycje w panele fotowoltaiczne to nie jedyne ekologiczne rozwiązanie, które DHL planuje przeprowadzić w ramach realizowanej przez siebie strategii GoGreen. Firma zainwestuje także w elektryczne pojazdy kurierskie oraz rowery, które będą wykorzystywane w logistyce ostatniej mili. Firma zamówiła nawet elektryczne samoloty cargo Alice firmy Eviation. DHL planuje także zwiększyć liczbę punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Europie oraz inwestuje w prace nad alternatywnymi paliwami lotniczymi. Podjęte działania mają na celu osiągnięcie przez firmę zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.