Szukasz magazynu
na wynajem?

Znajdziemy go dla Ciebie!

Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Savills Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 22, 00-133 Warszawa.
Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w celach marketingowych polegających na otrzymywaniu ofert dotyczących wynajmu powierzchni magazynowych i przemysłowych oraz informacji na temat usług i działalności Savills, za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji, tj. numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej.

Podstawą przetwarzania Twoich danych w tym celu jest zgoda wyrażona przez Ciebie poprzez ich udostępnienie i przesłanie do Savills za pośrednictwem formularza. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, jednakże podanie imienia i nazwiska oraz adresu poczty elektronicznej lub numeru telefonu jest niezbędne, abyśmy mogli kontaktować się z Tobą za pośrednictwem wybranego przez Ciebie kanału komunikacji.

Top
Strona Główna / USŁUGI /  Wynajem obiektów magazynowych i przemysłowych

Wynajem obiektów magazynowych i przemysłowych

Potrzebujesz magazynu? Jesteś we właściwym miejscu! Pomożemy Ci przejść przez cały proces wyboru najodpowiedniejszego rozwiązania: opracujemy strategię, znajdziemy lokalizację i dopilnujemy każdego szczegółu. Na bazie analizy stanu faktycznego i potrzeb firmy, przygotujemy zestawienie najtrafniejszych ofert. Pod uwagę weźmiemy nie tylko istniejące rozwiązania, ale też takie, które są na etapie realizacji lub planowania, co oznacza, że nawet jeżeli Twój magazyn jeszcze nie istnieje, my go znajdziemy. Po weryfikacji ofert i konsultacjach, dokonamy selekcji i wskażemy najbardziej optymalne rozwiązanie. Ostatecznie wybraną ofertę wynegocjujemy tak, aby spełniała wszelkie wymogi i wytyczne klienta. Proces zakończymy podpisaniem umowy na możliwie najkorzystniejszych warunkach.

Zapewniamy:

Skontaktuj się z naszym doradcą:

Katarzyna Pyś-Fabiańczyk

Industrial Services Hub

e-mail: katarzyna.pys-fabianczyk@savills.pl

tel.: +48 604 169 569

Polska

Polski rynek magazynowy jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej oferując prawie 16,2 miliona m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Większość podaży skoncentrowana jest w pięciu największych hubach: Warszawa, Górny Śląsk, Poznań, Polska Centralna oraz Wrocław, pozostała powierzchnia znajduje się na mniejszych, rozwijających się rynkach takich jak: Trójmiasto, Kraków, Bydgoszcz i Toruń, Szczecin, Polska Zachodnia i Polska Wschodnia.
Rynek magazynowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie osiągając dwucyfrowe wzrosty w ostatnich latach. Historycznie obiekty magazynowe były głównie zlokalizowane w Warszawie oraz jej okolicach. Jednak dynamiczny rozwój rynków regionalnych w przeciągu ostatniej dekady spowodował, że obecnie ponad 2/3 powierzchni znajduje się poza Warszawą i jej okolicami.
Obiekty magazynowe zlokalizowane są przy autostradach oraz drogach wyjazdowych z największych polskich miast.

Magazyny znajdujące się poza granicami administracyjnymi miast najczęściej oferują moduły typu big box, jednak liczne obiekty usytuowane w miastach mają w ofercie mniejsze moduły (small business units, SBU) przeznaczone dla małych najemców.
Popyt na powierzchnie magazynowe w Polsce jest generowany głównie przez: operatorów logistycznych, firmy handlowe z rosnącym udziałem handlu elektronicznego, lekką produkcję oraz branżę motoryzacyjną.
Czynsze efektywne za powierzchnię magazynową na głównych rynkach są stabilne i znajdują się w przedziale 2,70 – 4,20 EUR/m kw./miesiąc w przypadku modułów typu big box oraz do 4,80 EUR/m kw./miesiąc za magazyny typu SBU.

Powierzchnia istniejąca

21 875 000 m2

Powierzchnia w budowie

3 361 000 m2

Wskaźnik pustostanów

5,3%

Data aktualizacji: 01.10.2021 r.

Warszawa Strefa I

Około 6% całkowitej podaży powierzchni magazynowej w Polsce znajduje się w granicach administracyjnych Warszawy.

Warszawskie magazyny, położone w granicach administracyjnych miasta, były jednymi z pierwszych budowanych w Polsce. Warszawa zawdzięcza swój dynamiczny rozwój centralnemu położeniu, dużemu rynkowi zbytu w postaci ponad 1,7 mln mieszkańców miasta, jak również inwestycjom infrastrukturalnym.
Najpopularniejsze lokalizacje w Warszawie to Okęcie w okolicach lotniska, trasy S2 i S8 oraz Żerań na prawym brzegu Wisły. W niedalekiej przyszłości do tych dwóch głównych lokalizacji dołączyć mogą rejony położone w pobliżu trasy S8 położone w okolicy północnych obrzeży Warszawy.

Położenie magazynów w granicach miasta determinuje ofertę dla najemców, którzy mają możliwość wynajęcia modułów o niewielkiej powierzchni, nawet około 500 m2, którym towarzyszy stosunkowo duży komponent biurowy.
Popularne w strefie branże to m.in. firmy kurierskie oraz producenci i dystrybutorzy produktów szybkorotujących (FMCG).

Powierzchnia istniejąca

923 500 m2

Powierzchnia w budowie

86 100 m2

Wskaźnik pustostanów

8,2 %

Stawki
czynszu

3,30 – 4,60 EUR / m2

Osoba kontaktowa:

Katarzyna pyś
e-mail: katarzyna.pys-fabianczyk@savills.pl
tel. +48 604 169 569

Data aktualizacji: 01.10.2021 r.

Warszawa Strefa II

Lokalizacje do 50 km od granic administracyjnych Warszawy popularne wśród najemców z sektora FMCG i operatorów logistycznych.

Na drugą strefę warszawską składają się magazyny położone przy trasach wyjazdowych z Warszawy, głównie w kierunku zachodnim. Pierwsze magazyny budowane były wzdłuż drogi nr 92 w kierunku Poznania w Ożarowie Mazowieckim, Błoniu, Teresinie i Sochaczewie, a wraz z rozwojem infrastruktury drogowej i budową autostrady A2 również w Pruszkowie czy Grodzisku Mazowieckim.
Kolejnym ważnym korytarzem jest droga numer 8 (E67) w kierunku Górnego Śląska i Wrocławia, wzdłuż której w Jankach, Nadarzynie, Urzucie i Mszczonowie najemcy znajdą odpowiednie dla siebie projekty.

Dodatkowo, w kierunku południowym, magazyny wybudowano również w Piasecznie (droga numer 79) i wzdłuż drogi numer 7 w kierunku Krakowa w Łazach, Grzędach i Grójcu. Pierwsze projekty powstają również na północny-wschód od Warszawy w Markach i okolicy Radzymina.
Najemcy w strefie II mają szansę wynająć magazyny już od 650 m², zwykle jednak są to powierzchnie o metrażu 3000 – 6000 m².
Obiekty w Strefie II upodobali sobie szczególnie dystrybutorzy produktów szybkorotujących (FMCG) oraz firmy logistyczne.

Powierzchnia istniejąca

4 207 500 m2

Powierzchnia w budowie

346 200 m2

Wskaźnik pustostanów

5,3 %

Stawki
czynszu

2,00 – 3,20
EUR / m2

Osoba kontaktowa:

Katarzyna pyś
e-mail: katarzyna.pys-fabianczyk@savills.pl
tel. +48 604 169 569

Data aktualizacji: 01.10.2021 r.

Górny Śląsk

Magazyny położone w jednym z najbardziej zurbanizowanych i rozwiniętych pod względem infrastruktury regionie Polski.

Główne lokalizacje magazynowe na Górnym Śląsku to obszar konurbacji katowickiej (m.in. Będzin, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Sosnowiec i Zabrze) wzdłuż autostrady A4, która umożliwia szybkie połączenie pomiędzy wschodnią i zachodnią Europą oraz wzdłuż autostrady A1, która łączy Polskę południową z północną wyznaczając kolejne atrakcyjne lokalizacje dla deweloperów magazynowych. Inne ważne drogi, wzdłuż których zlokalizowane są projekty magazynowe, to m.in. droga numer 94 na północ od Katowic jak również trasa ekspresowa S1 i droga numer 1 w kierunku południowym, wzdłuż której rozwinął się rynek magazynowy w okolicy Tychów oraz Bielska-Białej.

Sektory, które rozwinęły się na Górnym Śląsku, to m.in. motoryzacja, producenci i dystrybutorzy produktów szybkorotujących (FMCG), logistyki oraz szeroko rozumiana produkcja, zarówno lekka jak i ciężka.
Firmy te generują popyt najczęściej na moduły o powierzchni powyżej 3000 m², jednocześnie jednak w kilku projektach istnieje możliwość wynajęcia modułów mniejszych, nawet poniżej 1000 m².

Powierzchnia istniejąca

3 920 500 m2

Powierzchnia w budowie

584 400 m2

Wskaźnik pustostanów

8,6 %

Stawki
czynszu

2,00 – 2,60
EUR / m2

Osoba kontaktowa:

Adam Włochyński
e-mail: adam.wlochynski@savills.pl
tel. +48 (0) 797 389 691

Data aktualizacji: 01.10.2021 r.

Polska Centralna

Położenie na skrzyżowaniu dwóch autostrad A1 i A2 w środkowej części kraju determinuje rozwój Polski Centralnej jako doskonałej lokalizacji dla powierzchni magazynowych i przemysłowych.

Oś autostrady A1 wyznacza kolejne lokalizacje magazynowe, czyli Stryków (skrzyżowanie z autostradą A2), Łódź oraz Piotrków Trybunalski w Polsce Centralnej. W Łodzi nowe A-klasowe projekty magazynowe pojawiają się po zachodniej stronie miasta w pobliżu Portu Lotniczego, podczas gdy historycznie tego typu obiekty były lokowane głównie we wschodniej części Łodzi, w dzielnicy Widzew.

Łódź, jako trzecie największe miasto w Polsce, wraz z miejscowościami aglomeracji, tworzy rynek zbytu z ponad 1 milionem mieszkańców.
Polska Centralna jest atrakcyjną lokalizacją dla firm reprezentujących sektor FMCG, producentów sprzętu gospodarstwa domowego, sieci handlowych oraz dla operatorów logistycznych.
W regionie tym działają magazyny, w których minimalny moduł możliwy do wynajęcia to 1200 m².

Powierzchnia istniejąca

3 283 400 m2

Powierzchnia w budowie

307 600 m2

Wskaźnik pustostanów

6,1 %

Stawki
czynszu

2,10 – 2,80
EUR / m2

Osoba kontaktowa:

Katarzyna pyś
e-mail: katarzyna.pys-fabianczyk@savills.pl
tel. +48 604 169 569

Data aktualizacji: 01.10.2021 r.

Poznań

Atrakcyjna m.in. dla firm produkcyjnych i operatorów logistycznych lokalizacja przy autostradzie A2 łączącej Warszawę i Berlin.

Lokalizacje magazynowe w Wielkopolsce wyznacza ciąg autostrady A2 oraz trasy ekspresowej S11. Wśród miejscowości o największej podaży są: Żerniki, Robakowo i Gądki na południowy wschód od Poznania oraz Komorniki na południowy zachód od miasta. Nowe, atrakcyjne lokalizacje dla deweloperów i najemców magazynowych wskaże trasa S5, która połączy Poznań z Bydgoszczą oraz Wrocławiem.

Minimalna wielkość modułu, który można wynająć w Wielkopolsce to 2500 m², a najbardziej popularne są te o powierzchni 3000 – 6000 m². Charakterystyczna dla regionu jest minimalna podaż nowoczesnych powierzchni magazynowych w granicach administracyjnych miasta Poznań.
Poznań i Wielkopolska są popularną lokalizacją wśród firm z sektora meblowego, motoryzacyjnego, FMCG oraz dla operatorów logistycznych i lekkiej produkcji.

Powierzchnia istniejąca

2 318 400 m2

Powierzchnia
w budowie

478 300 m2

Wskaźnik pustostanów

3,8 %

Stawki
czynszu

2,20 – 3,00
EUR / m2

Osoba kontaktowa:

Katarzyna pyś
e-mail: katarzyna.pys-fabianczyk@savills.pl
tel. +48 604 169 569

Data aktualizacji: 01.10.2021 r.

Trójmiasto

Nadmorskie położenie Trójmiasta pozwala wykorzystać zalety transportu multimodalnego. Bliskość portów będzie kluczowa dla rozwoju rynku w regionie.

Magazyny w regionie Trójmiasta (np. magazyn w Gdyni czy magazyny w Gdańsku) zlokalizowane są w pobliżu portów wodnych jak również w Kowalach w pobliżu drogi ekspresowej S6 (która w przyszłości połączy Trójmiasto z Niemcami przez Szczecin) oraz w pobliżu autostrady A1 (Trójmiasto-Toruń-Łódź) w okolicy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Trójmiasto to jeden z największych w Polsce rynków zbytu z ponad 1,3 miliona osób zamieszkujących aglomerację. Dodatkową zaletą jest bliskość krajów Skandynawskich.
Magazyny w regionie są głównie wybierane przez firmy z sektora FMCG oraz operatorów logistycznych. Najemcy najczęściej wynajmują od 2500 do 4500 m². Natomiast najmniejsze oferowane moduły zaczynają się już od 400 m².

Powierzchnia istniejąca

1 013 700 m2

Powierzchnia
w budowie

136 800 m2

Wskaźnik pustostanów

4,1 %

Stawki
czynszu

2,30 – 2,50
EUR / m2

Osoba kontaktowa:

Katarzyna pyś
e-mail: katarzyna.pys-fabianczyk@savills.pl
tel. +48 604 169 569

Data aktualizacji: 01.10.2021 r.

Wrocław, Dolnośląskie

Autostrada A4 i trasa ekspresowa S8 wyznaczają lokalizacje magazynów na Dolnym Śląsku.

Obiekty w rejonie Wrocławia są atrakcyjne dla lekkiej produkcji, logistyków, producentów sprzętu AGD jak również firm związanych obsługą logistyczną handlu internetowego.

Ogromną zaletą regionu jest położenie w pobliżu autostrady A4 (Ukraina-Rzeszów-Kraków-Katowice-Wrocław-Niemcy) w takich miejscowościach jak Bielany Wrocławskie, Kąty Wrocławskie, Pietrzykowice i Żórawina oraz wzdłuż drogi ekspresowej S8 (Wrocław-Łódź-Warsaw a w przyszłości Białystok), która przebiega w pobliżu magazynów położonych w zachodniej i wschodniej części Wrocławia oraz w Długołęce.

Minimalna wielkość modułu na wynajem na Dolnym Śląsku to 1500 m², a najbardziej popularne są te o powierzchni 2500 – 4000 m². Rynek Small Business Units (czyli magazynów o niewielkich modułach) jest ograniczony.

Powierzchnia istniejąca

2 380 700 m2

Powierzchnia
w budowie

397 100 m2

Wskaźnik pustostanów

4,4 %

Stawki
czynszu

2,20 – 3,10
EUR / m2

Osoba kontaktowa:

Katarzyna pyś
e-mail: katarzyna.pys-fabianczyk@savills.pl
tel. +48 604 169 569

Data aktualizacji: 01.10.2021 r.

Kraków

Rozwijający się rynek z dużym udziałem mniejszych i lokalnych deweloperów.

Obiekty magazynowe w Małopolsce skupione są w południowej części Krakowa i w pobliskiej Skawinie. Magazyny znajdują się głównie w pobliżu autostrady A4, która łączy Niemcy z Ukrainą. W przyszłości budowa drogi ekspresowej S7, która połączy południe kraju z północą (Kraków-Kielce-Warsaw-Olsztyn-Gdańsk) może pozytywnie wpłynąć na rozwój rynku w północnej części regionu.
Ze względu na bliskość Górnego Śląska i dosyć ograniczoną dostępność gruntów rynek rozwija się w umiarkowanym tempie.

Jednak bliskość jednego z największych rynków zbytu (ponad 1,4 miliona mieszkańców w aglomeracji krakowskiej) wpływa pozytywnie na perspektywę rozwoju.
Większość obiektów magazynowych w Małopolsce zlokalizowana jest w granicach administracyjnych Krakowa oferując często małe moduły (SBU) poniżej 1000 m². Wśród najemców najpopularniejsze są moduły o wielkości 1000 – 3000 m².
Małopolska przyciąga najwięcej najemców z branży motoryzacyjnej, FMCG oraz operatów logistycznych.

Powierzchnia istniejąca

687 100 m2

Powierzchnia
w budowie

31 800 m2

Wskaźnik pustostanów

2,5 %

Stawki
czynszu

2,30- 2,80
EUR / m2

Osoba kontaktowa:

Adam Włochyński
e-mail: adam.wlochynski@savills.pl
tel. +48 (0) 797 389 691

Data aktualizacji: 01.10.2021 r.

Bydgoszcz i Toruń

Aglomeracja bydgosko-toruńska z populacją ponad 886 tys. to dobre zaplecze dla jednego z najmłodszych rynków magazynowych.

Rozwój bydgosko-toruńskiego rynku magazynowego rozpoczął się od NYK Logistics (obecnie Yusen Logistics) w 2007 roku, ale od tego czasu wiele firm, m.in. Nestle, Nippon Express, Nissin, Kaufland i Carrefour otworzyły swoje oddziały w regionie. Znaczna część obiektów zrealizowana została w formule BTS (build-to-suit), czyli magazynów zaprojektowanych i wybudowanych zgodnie z wymaganiami najemcy i na jego zamówienie.

Bydgoskie magazyny zlokalizowane są we wschodniej, przemysłowej części miasta, natomiast obiekty toruńskie położone są głównie w Łysomicach na północ od miasta oraz w okolicy węzła autostrady A1 we wschodniej części miasta.
Region Bydgoszczy i Torunia jest szczególnie atrakcyjną lokalizacją dla sektora FMCG, operatorów logistycznych oraz dla produkcji.

Powierzchnia istniejąca

414 200 m2

Powierzchnia
w budowie

146 100 m2

Wskaźnik pustostanów

4,8 %

Stawki
czynszu

2,50 – 3,20
EUR / m2

Osoba kontaktowa:

Katarzyna pyś
e-mail: katarzyna.pys-fabianczyk@savills.pl
tel. +48 604 169 569

Data aktualizacji: 01.10.2021 r.

Szczecin

Region Szczecina charakteryzuje się bardzo korzystnym położeniem przy samej granicy z Niemcami.

Magazyny w regionie Szczecina zlokalizowane są głównie we wschodniej części miasta w pobliżu planowanej drogi ekspresowej S3 (która prowadzi na południe do Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry a w przyszłości na północ do Świnoujścia). Magazyny w regionie znajdują się również w pobliskich miejscowościach: Stargardzie, Goleniowie i Załomie.

Obraz rynku został istotnie zmieniony przez budowę dwóch bardzo dużych magazynów dla najemców z sektora handlu elektronicznego (Amazon – 161 500 m² i Zalando – 130 000 m²).
Szczecin przyciąga najczęściej najemców z sektora handlu elektronicznego, FMCG, przemysłu m.in. meblarskiego oraz operatorów logistycznych.
Firmy w regionie najczęściej decydują się na moduły pomiędzy 2500 a 6000 m². Dostępność obiektów Small Business Units (czyli magazynów o niewielkich modułach) jest silnie ograniczona.

Powierzchnia istniejąca

837 200 m2

Powierzchnia
w budowie

166 000 m2

Wskaźnik pustostanów

1,4 %

Stawki
czynszu

2,50 – 3,30
EUR / m2

Osoba kontaktowa:

Katarzyna pyś
e-mail: katarzyna.pys-fabianczyk@savills.pl
tel. +48 604 169 569

Data aktualizacji: 01.10.2021 r.

Polska Wschodnia - rynki rozwijające się

Nowy rynek na magazynowej mapie Polski

W przeciwieństwie do bardziej rozwiniętych rynków region Polski Wschodniej charakteryzuje się rozproszeniem obiektów magazynowych. Dwa główne ośrodki to Rzeszów i Lublin, ale pojedyncze nowoczesne inwestycje pojawiają się również w rejonie Kielc i Białegostoku.
Magazyny w okolicach Rzeszowa skupione są na północ od miasta w pobliżu lotniska Rzeszów-Jasionka i autostrady A4 łączącej zachodnią i wschodnią granicę Polski. W Lublinie magazyny zlokalizowane są we wschodniej części miasta przy drodze ekspresowej S17, w pobliżu Portu Lotniczego Lublin.

Planowana rozbudowa infrastruktury drogowej (m.in przedłużenie S17 do Warszawy oraz do granicy z Ukrainą, rozbudowa S12 w kierunku zachodnim do Łodzi przez Radom oraz na wschód do granicy z Ukrainą) powinna się przyczynić do rozwoju rynku w Lublinie.
Budowa drogi ekspresowej S19 łączącej południe i północ Polski Wschodniej może wspomóc rozwój rynku w tym regionie.
W regionie najczęściej lokują się firmy z branży produkcyjnej, spożywczej, lotniczej oraz operatorzy logistyczni.

Osoba kontaktowa:

Katarzyna pyś
e-mail: katarzyna.pys-fabianczyk@savills.pl
tel. +48 604 169 569

Data aktualizacji: 01.10.2021 r.

Polska Zachodnia - rynki rozwijające się

Na atrakcyjność Polski Zachodniej wpływa bliskość dużego rynku zbytu jakim są Niemcy, dobre połączenie z resztą kraju oraz dalsza rozbudowa infrastruktury.

W skład rynku Polski Zachodniej wchodzą lokalizacje magazynowe w zachodniej części Polski położone poza głównymi rynkami (Poznaniem i Wrocławiem).
Magazyny w regionie zlokalizowane są głównie w pobliżu drogi ekspresowej S3 (Szczecin – Gorzów Wielkopolski – Zielona Góra, a w przyszłości dalej na południe do granicy z Republiką Czeską). Pojedyncze projekty znajdują się w Opolu, Zgorzelcu oraz Przylesiu, a więc zlokalizowane są w pobliżu autostrady A4.

Region Polski Zachodniej przyciąga głównie najemców z sektora produkcyjnego w tym m.in. meblarskiego oraz motoryzacyjnego.
Polska Zachodnia jest młodym rynkiem jednak korzystne położenie, polepszająca się infrastruktura, dostępność siły roboczej oraz rosnące nasycenie głównych lokalizacji w tej części kraju będzie powodować wzrost zainteresowania zarówno deweloperów jak i najemców.

Osoba kontaktowa:

Katarzyna pyś
e-mail: katarzyna.pys-fabianczyk@savills.pl
tel. +48 604 169 569

Data aktualizacji: 01.10.2021 r.